Newly created Content

 

Results

 

             ECB Intermediate after Session  2   21 March 2020

                                           

  1   Jane Deacon & Sue Beale             Nort/East   379.7   55.54   57.47*  113.01      
  2   Alison Thompson & Joan Stanford     East/East   372.3   58.93*  51.88   110.81      
  3   Matthew Johnson & Colin Bray        East/East   359.4   56.07*  53.11   109.18      
  4   Aaron Starr & Rob Davies            Papa/Papa   366.7   55.06   54.08   109.14      
  5   Nicola Scholes & Kathryn Holmes     East/East   353.9   54.35   50.98   105.33      
  6   Judy Canton & Fred Dennerly         East/East   350.9   55.54   48.90   104.44      
  7   Rob Paull & Sue Jury                East/East   347.0   40.21   63.07*  103.28      
  8   Kerri McCrae & Trish Young          Auck/Auck   341.5   51.16   50.48   101.64      
  9   Sue Snyders & Bev Snyders           East/East   340.7   49.11   52.29   101.40      
 10   Angie Fitzgerald & Chris Fitzgerald Auck/Auck   330.5   43.33   55.03    98.36      
 11   Michael Tangney & Dail Jones        Nort/East   325.3   44.17   52.65    96.82      
 12   Pauline Bendall & Enid Di-Cesare    East/East   308.8   48.42   43.48    91.90      
 13   Pam Browne & Tony Antunovich        MtAl/MtAl   306.1   51.31   39.79    91.10      
 14   Leonie Gubb & Richard Biggs         Orew/Orew   296.4   42.08   48.14    90.22      
 15   Loretta Edwards & Alan Wooller      East/East   297.4   46.73   41.79    88.52      
 16   Philippe Bernard & Lisa Christmas   East/East   285.4   48.01   36.93    84.94   

  

                  ECB Open after Session  2   21 March 2020

                                           Clubs      MPs     Sess1   Sess2    Total

  1   Setsuko Lichtnecker & Peer Bach     Auck/Auck   362.0   56.34   64.33*  120.67      
  2   Anna Kalma & Richard Solomon        TeAr/Fran   357.0   58.00   61.00   119.00      
  3   Betty Kenny & Betty Hopley          East/East   331.0   63.34   47.00   110.34      
  4=  John Wang & Gary Chen               Akar/Akar   326.0   50.00   58.67   108.67      
  4=  Peter Green & Judith Hollyer        East/Orew   326.0   50.00   58.67   108.67      
  6   Steve Boughey & Alan Currie         Akar/Akar   325.0   65.00*  43.33   108.33      
  7   Andrew Michl & Candice Smith        Royl/Auck   320.0   63.00   43.67   106.67      
  8   Nick Edginton & Rhonda Graham       Nort/Nort   275.0   48.33   43.33    91.66      
  9   Richard Buisson & Colleen Smith     East/East   273.0   47.66   43.33    91.00      
 10   Takayo Yanagisawa & Jessica Morris  Auck/Auck   269.0   52.33   37.33    89.67      
 11   Beth Mann & Arthur Mann             Kati/Kati   266.0   45.67   43.00    88.66      
 12   Esther Green & Brian Green          East/East   262.0   41.33   46.00    87.33      
 13   Leslie Watt & Russell Watt          Auck/Auck   257.0   40.66   45.00    85.67      
 14   Geoff Sullivan & Alec Isaacs        East/East   251.0   46.33   37.33    83.67      
                                        Weightings  104.0%   96.0%